Przejdź do treści

Blog “Prosto do celu”

O blogu

O czym jest ten blog

Cześć! Jestem Paweł i na blogu Zakasane rękawy opisuję sposoby na usprawnienie sobie pracy i pokonanie lenia. Wiem, że wszyscy z nas mamy setki ciekawych pomysłów, z których wiele ginie z powodu braku czasu lub naszego słomianego zapału.

Jest wiele czynności które pożerają nam czas, a które dziś mogą za nas wykonać komputery lub inne maszyny. Jest wiele psychologicznych trików, którymi możemy kontrolować swoją motywację i sprawiać, że realizacja trudnych zadań sprawi nam przyjemność.

Dużo na ten temat czytam i słucham, prawdopodobnie dużo więcej niż uzasadniała by to prosta chęć zaoszczędzenia czasu ;) Skoro więc stało się to jednym z moich hobby, chętnie spróbuję tę wiedzę ująć swoimi słowami - nieco zsyntezowaną, spolszczoną i możliwie przystępną dla czytelnika w internecie.

Nie chciałbym się zapędzić i wejść w rolę przemądrzałego autorytetu z dziedziny produktywności. Interesuje mnie raczej wymiana doświadczeń między nami. Sam mam jeszcze wiele do zrobienia. Myślę, że wzajemnie możemy się od siebie wiele nauczyć :)

Czemu akurat mnie czytać?

Jedyne czym chcę Cię przekonać to artykuły, w których szukam rozwiązań na problemy z produktywnością. Wiem, że te są dla wielu z nas wspólne. Staram się, aby wszystkie posty trzymały dobry poziom i dostarczały Ci jakiejś wartości.

Być może rozumiemy słowo produktywność nieco inaczej, więc spróbuję je tu zdefiniować na swój sposób, bo nie chcę aby Cię odstraszało. Dla mnie produktywna osoba to taka, która:

  • ma pod kontrolą wszystkie swoje zobowiązania,
  • sprawnie podejmuje decyzje,
  • odnosi sukcesy zawodowe,
  • a przy tym wszystkim zachowuje dużo energii, nie ma problemów ze stresem oraz znajduje na co dzień czas na rzeczy, które sprawiają jej przyjemność.

Choć byłbym ostrożny nazywając się w tej dziedzinie ekspertem, na pewno sporo praktykuję ;) I tak np. na przełomie 2016/17 roku po raz kolejny trafiłem do grona najbardziej aktywnych użytkowników popularnej aplikacji do zarządzania zadaniami Todoist:

Todoist: kolejny rok z rzędu załapełam się do czołowego procenta użytkowników ;)

W ciągu ostatnich kilku lat przeczytałem i przesłuchałem też sporo materiałów poświęconych tematyce osiągania celów. Przykładowo, bardzo podobały mi się:

I dziesiątki innych, które ciężko wymienić w jednym miejscu, ale do których nawiązuję czasami we wpisach.

Jeśli więc w jakimś stopniu również podzielasz zainteresowanie tematyką produktywności i rozwoju osobistego, z przyjemnością przeczytam Twoje komentarze i spostrzeżenia do tego o czym piszę i może wzajemnie się czegoś od siebie nauczymy :)

Dane kontaktowe

Co prawda inna moja aktywność w Internecie jest umiarkowana, ale możesz mnie znaleźć w następujących miejscach:

Serwis Jak mnie znaleźć?
Twitter @pawelbulwan
LinkedIn https://www.linkedin.com/in/pawelbulwan
Facebook https://www.facebook.com/pawel.bulwan
E-mail kontakt@taurit.pl (pgp)

Spis wszystkich artykułów opublikowanych na blogu znajdziesz na stronie spis treści. Zapraszam do czytania!