Przejdź do treści

Blog “Prosto do celu”

O blogu

O czym jest ten blog

Cześć! Jestem Paweł i na blogu Zakasane rękawy piszę o tym jak sprawniej się uczyć i pracować. Temat nie jest oryginalny, przez ostatnie setki lat powstało sporo świetnych tekstów traktujących o tym temacie.

Todoist: kolejny rok z rzędu załapałem się do czołowego procenta użytkowników ;)
Odznaka jaką co roku przyznaje mi Todoist za solidne wykonywanie
zadań - certyfikat na to, że się przynajmniej staram ;)

Mimo to nadal może niezbyt rozumiemy zalety pracy w skupieniu. Zgadzamy się na zawłaszczanie naszej uwagi przez powiadomienia na smartfonach, chociaż możemy je wyłączyć. W pracy często organizujemy otwarte przestrzenie pracy. Bywa, że oczekujemy od innych błyskawicznego odpisywania na maile i wiadomości na Skype.

Jeśli nawet nie dajemy się tak łatwo rozpraszać, to chyba z produktywnością jest trochę jak z higieną osobistą - trzeba o nią dbać na co dzień. Warto od czasu do czasu przeczytać książkę albo dobry artykuł, który skłoni nas do audytu naszych nawyków i zainspiruje żeby wrócić na produktywną ścieżkę z której łatwo zboczyć ;)

Nie piszę jako autorytet, staram się raczej dzielić recenzjami ciekawych książek oraz pomysłami, na które się natknąłem i które jakoś mi pomogły w mojej nauce i pracy.

Jeśli poruszane tematy Cię również interesują, z przyjemnością przeczytam Twoje komentarze i może wzajemnie się czegoś od siebie nauczymy :)

Dane kontaktowe

Moja aktywność w Internecie jest umiarkowana, ale możesz mnie znaleźć w następujących miejscach:

Serwis Jak mnie znaleźć?
LinkedIn https://www.linkedin.com/in/pawelbulwan
Facebook (strona podcastu) https://www.facebook.com/programowanienasniadanie/
GitHub https://github.com/taurit/
Twitter @pawelbulwan

Spis wszystkich artykułów opublikowanych na blogu znajdziesz na stronie spis treści. Zapraszam do czytania!