Przejdź do treści

Blog “Prosto do celu”

Startuje nowy podcast o programowaniu!

Data publikacji:

Polskie podcasty o programowaniu

Polska scena podcastowa ma się dobrze i myślę, że będzie miała coraz lepiej. Dziś szczególną uwagą chcę obdarzyć podcasty o programowaniu, a w szczególności zwrócić uwagę na jeden, który właśnie się pojawił ;)

Jako słuchacz najbardziej doceniam tę formę audycji w trakcie dojazdu do pracy albo przejażdżki rowerowej. Sprawdzają się też podczas długiej jazdy pociągiem.

Na swojej liście audycji mam oczywiście podcasty o programowaniu i szczególnie te prowadzone w języku polskim wydają się często bliskie codziennej pracy i doświadczeniom. Warto wiedzieć jakie mamy opcje, i tak na pewno warte uwagi są:

  • DevTalk Maćka Aniserowicza, do którego regularnie zaprasza wielu ciekawych gości. Godna podziwu systematyczność i ciekawe tematy.
  • Podcast Ostra Piła gdzie Paweł Łukasik i Jarek Stadnicki rozmawiają o IT. Słuchając można zestawić swoje doświadczenia z tym, co dzieje się w innych firmach, nawet na drugim krańcu Polski :)
  • Startup My Way Bogusza Pękalskiego - pierwszy odcinek w formie wywiadu wyszedł zaledwie kilka dni temu, ale zapowiada się ciekawie i jak najbardziej w temacie.

Kojarzę też co najmniej dwa, które po pierwszych 2-3 odcinkach wstrzymały działanie. W katalogu "Polskie Podcasty" jest kilka innych audycji w kategorii Technologia, jednak żadna z nich nie jest bezpośrednio skupiona na programowaniu, a najczęściej dotyczy nowinek ze świata technologii.

Jak widać jako programiści i programistki mamy już kilka fajnych opcji. Myślę jednak, że jest tu pole żeby dorzucić coś od siebie ;)

Nowy podcast: "Programowanie na śniadanie"

Dziś do tej puli dorzucam swoje trzy grosze, a konkretnie trzy odcinki nowego podcastu dedykowanego programistom i programistkom. Nazwałem go Programowanie na śniadanie, aby keyword programowanie znalazł się w tytule ;) Z tej pragmatycznej decyzji jestem dumny. Z odcinków miejscami mniej, ale trzeba czasami pójść na kompromis i wypuścić coś co ma błędy, ale pozwala ruszyć z miejsca.

Doświadczeni podcasterzy słusznie zwrócili uwagę, że mówienie do siebie (nawet w obecności mikrofonu) nie każdemu przychodzi łatwo. Robię chyba wszystkie błędy początkującego, włączając w to czytanie z kartki, okazjonalne "mmm", i drobne potknięcia merytoryczne (które przy dobrej woli można uznać za skróty myślowe). Tak czy inaczej, od czegoś trzeba zacząć i pracuję nad tym żeby poprawiać błędy ;)

Zapraszam do słuchania i subskrypcji i dziękuję, że tu wpadłeś lub wpadłaś! Jeśli posłuchasz, zostaw też konieczne feedback! Odcinki na początek:

Możesz wesprzeć mnie na starcie i poprawić widoczność podcastu lajkując jego stronę na Facebooku. Dziękuję :)

Komentarze